O nás

Ahoj, jsem Pavel Tajduš a stojím za tímto eshopem.

3D tiskem se zabývám už od roku 2018, a úplně jsem mu propadl. Díky tomuto nadšení pro 3D tisk jsem vytvořil mnoho projektů.

Aktuálně největší projekt je můj Youtube kanál. Pravidelně dělám dlouhé živé streamy obvykle ze staveb tiskáren. Nejčastěji jsem stavěl 3D tiskárny Voron. Věnuji se (velmi rád) také tématům jako je jak začít s 3D tiskem případně jak vybrat 3D tiskárnu.

Což mě vede k mé další aktivitě - kurzy 3D tisku. Svůj první kurz jsem uspořádal v lednu 2021. Podílím se také na DEEP projektu v rámci Erasmus+, kde působím jako lektor 3D tisku.

A protože se rád potkávám s dalšími 3D tiskaři, pravidelně objíždím akce MakerFaire (Praha, Brno, Ostrava). Na Brněnském MakerFaire 2023 vznikla i tato fotka.

Potkat se můžeme také u piva. Pravidelně pořádám ve Frýdku-Místku setkání 3D tiskařů s nečekaným názvem - 3D pivo. Rád bych se s akcí 3D pivo podíval i mimo Frýdek-Místek.

Snažím se také psát články a návody na své blogy o 3D tisku a github.

Nejmenovaný eshop

Tento zvlášní název - nejmenovaný eshop - vznikl vlastně náhodou. Nechtěl jsem na svém youtube kanále tlačit svůj eshop, a tak když byla potřeba zmínit vlastní eshop, řekl jsem prostě "nejmenovaný eshop". Velmi rychle se to ujalo, a dnes je to zavedený termín.

Historicky vznikl na konci roku 2022. Jakožto fanoušek 3D tiskáren Voron jsem vytvořil merch. Trička a hrnky. Sešlo se mi docela dost objednávek, a evidence v excelové tabulce, ruční fakturace a ještě ve dvou měnách byla peklo. Řekl jsem si, že při další várce to musím udělat jinak, nebo to prostě nezvládnu. A tak přišel nápad na eshop. 

K tričkám a hrnkům přibyly filamenty, pak tiskárny, díly a další a další věci.

Během pár týdnů eshop vyrostl tak, že už jsem nemohl pokračovat jako garážový eshop (ano, začal jsem a objednávky balil v garáži) a bylo potřeba najít vhodnější prostory. A pak přišlo další rozšíření o další prostory. Prostory to nejsou veliké, ale jsou fajn, dostupné autem. Stav se podívat. Adresa je v kontaktech.

Lidé kolem nejmenovaného eshopu

Kolem eshopu je neuvěřitelná spousta práce. Opravdu to nefunguje automaticky a samo. A protože jsem to přestával zvládat, v květnu mi začala pomáhat Jana, jakožto první zaměstnanec. Jana je aktuálně hlavním motorem expedice vašich objednávek. A časem určitě rozšíříme tým o další super lidi.

Každopádně tohle není žádná mladá, dynamicky se rozvíjející společnost ... Jsme úplně normální 3D tiskoví blázni kteří se neschovávají za anonymní firmu se sídlem v Praze (za firmu jo, ale určitě ne anonymní). Můžeš nás normálně kontaktovat emailem, telefonem, nebo klidně přijd k nám na Discord. Nebo se zastav osobně. Ať už na "prodejně", nebo na jedné z akcí 3D pivo.

A jsem rád, že i ty se na tom všem podílíš. Díky.