Bondtech BMG Extruder Obsah Balení
search
 • Bondtech BMG Extruder Obsah Balení
 • Bondtech BMG Extruder Extruzní kolečka Detail
 • Bondtech BMG Extruder Zadní strana
 • Bondtech BMG Extruder HotEnd Otvor
 • Bondtech BMG Extruder Uvolnení filamentu
 • Bondtech BMG Extruder Kolečka

Bondtech BMG Extrudér

2 269 Kč s DPH

Extrudér Bondtech BMG kombinuje vysoký výkon a přesnost s nízkou hmotností. Spolu s osvědčenou a vysoce ceněnou technologií Bondtech Dual-Drive můžete očekávat bezproblémové podávání materiálu.

Extrudér BMG pracuje jak s bowdenem, tak s přímým pohonem. Vestavěné příslušenství pro hotend E3D a pasuje na krokové motory Nema17.

Upozorňujeme, že bowdenový adaptér není součástí dodávky.

Díly pouzdra jsou profesionálně vytištěny technologií SLS nylon pro maximální pevnost a přesnost.

Počet
Vyprodáno

Dostupná doprava
 • Osobní odběr F-M (pouze po předchozí domluvě) Zdarma
 • 1 den

 • Přepravní společnost GLS Zdarma
 • 1-2 dny

Funkce Bondtech Mini Geared

Bondtech BMG využívá vnitřní převodový poměr 3:1 spolu s přesnými, na CNC obráběnými převody z tvrzené oceli s niklovým povlakem, abyste získali kompaktní pohon pro všechny vaše aplikace. Ať už požadujete výtisky s vysokým rozlišením s malými tryskami, nebo výtisky s vysokým průtokem s velkými tryskami, optimalizovaný převodový poměr v kombinaci se špičkovými hnacími převody poskytuje bezkonkurenční přítlačný výkon a bleskové zatahování v lehkém a kompaktním balení.

Bondtech Dual-Drive

Unikátní technologie Dual-Drive zajišťuje nepřerušovaný tok materiálu bez obav z broušení nebo prokluzování i v těch nejnáročnějších podmínkách. Uživatelé společnosti Bondtech po celém světě potvrdí, že i při tiscích s tisíci vtahováními fungují extrudéry bezchybně, s bezkonkurenční přesností a nulovým poškozením nebo degradací filamentu.

Možnost použití více materiálů

Extrudér BMG podává všechny materiály s vysokou spolehlivostí, od kluzkých nylonů a měkkých TPU/TPE filamentů až po vysoce tuhé a někdy křehké vysokopevnostní materiály plněné uhlíkem. Extrudér je navržen pro filamenty o průměru 1,75 mm, ale byl testován tak, aby zajistil výkonnost filamentu od 1,5 mm do 2,0 mm, což umožňuje vysokou spolehlivost bez ohledu na toleranci použitého filamentu. Dráha filamentu je plně vedena po celém tělese extrudéru a pouzdro zachovává těsné tolerance vůči hnacím ozubeným kolům, což snižuje pravděpodobnost chybného podání filamentu v případě zvýšeného protitlaku na horkém konci nebo při použití vysoce flexibilních filamentů.

Nastavitelné napětí

Napínák s palcovým šroubem umožňuje uživateli jemně nastavit tlak vyvíjený hnacími převody na filament. To vám dává možnost nastavení podle vašich preferencí a optimalizace pro typ používaného materiálu.

Rychlé uvolnění

Chcete-li mít možnost provést výměnu materiálu během chvilky, stačí aktivovat páčku Quick-Release, čímž se uvolní napětí, a vytáhnout vyměňovaný materiál z extrudéru, nechat ji aktivovanou a vložit nový materiál.

Víceúčelové provedení

Tento extrudér lze použít v Bowdenově nebo přímém nastavení a poskytuje vám flexibilitu při výběru toho, co je pro vaši aplikaci nejvhodnější. Kromě toho je vybaven integrovanou metodou udržování hotendu kompatibilní s hotendy E3D-V6 nebo jinými, které používají standard Groove Mount. Montáž hotendu je jednoduchá, bezpečná a bez viklání pomocí pouhých dvou šroubů.

Flexibilní možnosti montáže

Bondtech navrhl standardní montážní držák, a to jak v CNC, tak jako 3D tisknutelný díl, který si můžete zdarma stáhnout ze stl-archivu. Standardní držák je vyroben na CNC z 3mm hliníku pro maximální stabilitu.

Exruder je vhodný pro jakýkoli krokový motor Nema17 se standardní 5mm hřídelí. Vhodné krokové motory si vyberte z níže uvedených nebo použijte vlastní motor.

Nové konstrukční vlastnosti

Převodovka motoru je nyní vyrobena z mosazi

Materiál odolný proti korozi zastaví velmi nízkou četnost problémů s oxidací, které se stávaly ocelovým převodům.

Ozubené kolo POM připevněné k hlavní hřídeli je nyní černé barvy

Jedná se o čistě estetické vylepšení, které má zamaskovat nečistoty, které jsou na bílé barvě příliš vidět.

Push-Fit je nyní opatřen závitem

Lze jej vyjmout a/nebo vyměnit, aby bylo snazší řešit ucpání, aniž by se zničilo pouzdro BMG®.

Důležité upozornění týkající se e-step kroků

Hodnota pro e-stepy, kterou uvádíme v záložce popis, je nejběžnější scénář:

1,8°/krok motorů a 16bitové mikrokroky.

Hodnoty e-stepu závisí na:

 • Úhel krokového motoru na krok. Nejběžnější hodnota je 1,8°. Některé tiskárny používají jiné druhy;
 • Nastavení mikrokrokování na základní desce. Nejběžnější je 16 bitů. Některé desky mohou používat jiné bitové nastavení.

  Medzi bity a mikrokrokem je přímo úměrný vztah: Pokud je micro-stepping dvojnásobný, např. 32bitový, zdvojnásobí se i hodnota e-steps.
  A nepřímo úměrný vztah s úhlem na krok: Pokud je úhel krokového motoru na krok poloviční, např. 0,9, zdvojnásobte i hodnotu e-steps.

Technická specifikace

 • Hodnota e-kroku: 415
 • EAN-kód: 7350011410309
 • Čistá hmotnost: 75 g
 • Hrubá hmotnost: 139 g
 • Rozměry balení: 137 × 94 × 65 mm
 • Převodový poměr: 3:1
 • Průměr vlákna: 1,75 mm
 • Provozní teplota: 0-80°C
 • Hodnota E-stupňů: 415

Parametry

Doporučeno Voron komunitou
Ano
Výrobce
Bondtech
Barva
Černá
Průměr filamentu
1,75 mm
Maximální teplota
80 °C
Rozměry
137 × 94 × 65 mm
Materiál
Nylon
Plast
Hmotnost
75 g
Kompatibilní modely
Creality Ender 6
Řada Creality CR-10
Řada Creality Ender 3
Řada Creality Ender 5
Země původu
Švédsko
7350011410309

Bondtech

Společnost Bondtech vyvíjí, navrhuje a vyrábí jedinečné extrudéry s pohonem dvou koleček, které eliminují riziko broušení, smyku, deformace vláken a nedostatečného vytlačování. Pomocí dvou protiběžných hnacích ozubených kol extrudéry Bondtech uchopují a tlačí filament z obou stran, což zajišťuje bezpečný a stabilní posuv filamentu. Výsledkem je spolehlivý, přesnější a rychlejší proces tisku.

Společnost založil v roce 2014 Martin Bondéus, který již dříve používal technologii 3D tisku při své práci vývojáře produktů. Když počátkem roku 2010 vypršela platnost některých patentů souvisejících s technologií FDM, rozhodl se Martin postavit 3D tiskárnu na základě předem navržené stavebnice. Výsledek však nebyl uspokojivý. Výkon a kvalita prostě nebyly na požadované úrovni.

Martin si tedy tvrdošíjně začal stavět vlastní tiskárnu od základu, bez použití stavebnicových produktů. Tentokrát byl výsledek mnohem lepší, ale bohužel stále ne dost dobrý. Broušení, nadměrné stříhání a nedostatečné vytlačování se projevilo v několika nepovedených výtiscích.

Když hledal rady na internetu, zjistil, že problém se špatným a nespolehlivým vytlačováním je univerzální. Zdálo se, že všichni trpí stejným dilematem. Zrodil se nápad.

Dnes společnost Bondtech vyrábí vytlačovací stroje Bondtech Dual Drive a další inovativní produkty pro 3D tisk pro uživatele a prodejce po celém světě. 

Ke stažení

TDS Bondtech BMG (EN)

Technický list pro extrudér BMG od spoločenosti Bondtech

Ke stažení (152.04KB)

Mohlo by vás také zajímat